استریل ابزار پزشکی و دندانپزشکی را جدی بگیرید!

استریل کردن ابزار پزشکی و دندانپزشکی به این معنی است که نباید کوچک ترین میکروب، ویروس یا میکروارگانیسمی در محیط موردنظر وجود داشته باشد؛ بنابراین استریل کردن از این نظر با تمیزکردن یا ضدعفونی کردن تفاوت دارد ولی در نظر داشته باشید اینسترومنتی که تمیز نباشد هرگز نمی تواند استریل باشد. در این فرایند انجام هر مرحله ضروری است و بدون انجام آن نمی توان به مراحل دیگر رفت. اما استریل کردن تجهیزات پزشکی نسبت به سایر وسایل از اهمیت بیش تری برخوردار است و برای این کار از ابزار و وسایل متعددی استفاده می شود. 

بسیاری از شما ممکن است به اشتباه فکر کنید که استریل کردن با قرار دادن ابزار درون تجهیزاتی مانند اتوکلاو بخار انجام شده و به پایان می رسد. اما مراحل استریل کردن صحیح ابزار کمی پیچیده تر از این حرف ها است. 

انجام به ترتیب و مرحله به مرحله کارها، اصلی ترین فاکتور یک استریلیزاسیون بی نقص است. حالا با توجه به این نکته، به اینفوگرافیک زیر توجه کنید. 

 

بررسی کامل اندوموتور یا سیستم روتاری دندانپزشکی

بررسی کامل اندوموتور یا سیستم روتاری دندانپزشکی

دستگاه روتاری دندانپزشکی یکی از مهم ترین تجهیزات موجود در مطب یک اندودنتیکس است و انتخاب نوع آن یکی از سخت ترین تصمیمات برای دندانپزشک خواهد بود. در این مقاله شما را با انواع سیستم های روتاری آشنا کرده و تفاوت های آن ها را بررسی کرده ایم.

اباتمنت ایمپلنت چیست؟ بررسی انواع، نحوه اتصال و کاربرد

اباتمنت ایمپلنت چیست؟ بررسی انواع، نحوه اتصال و کاربرد

در ایمپلنت دندانی از قطعه ای مهم و حیاتی جهت اتصال فیکسچر به پروتز ساخته شده به نام اباتمنت استفاده می شود که در انواع، کاربردها و اشکال مختلفی تولید می شوند. برای آشنایی جامع با اباتمنت ایمپلنت تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

معرفی انواع ظروف استیل پزشکی و جراحی

معرفی انواع ظروف استیل پزشکی و جراحی

یکی از اصلی ترین نیازهای هر اتاق عملی، ظروف آن هستند. این وسایل شاید آن قدر که به نظر می رسد اهمیت نداشته باشند اما حضور و انتخاب درست آن ها یکی از مهم ترین نکاتی است که هر پزشکی به آن آگاه است. 

تفاوت RVG و فسفرپلیت چیست؟ کدام بهتر است؟

تفاوت RVG و فسفرپلیت چیست؟ کدام بهتر است؟

امروزه حدود 40 درصد از دندانپزشکان از سیستم های RVG و فسفرپلیت برای انجام رادیولوژی دندان استفاده می کنند و دستگاه های رادیوگرافی قدیمی کم کم طرفداران خود را در جامعه دندانپزشکی از دست می دهند.

قانون مالیات؛ پزشکان و دندانپزشکان بخوانند

قانون مالیات؛ پزشکان و دندانپزشکان بخوانند

پزشکان و دندانپزشکان یکی از پردرآمدترین اقشار جامعه هستند و طبق ماده یک قانون مالیات ایران مانند سایر مشاغل، مشمول پرداخت مالیات هستند. در این مقاله تلاش کرده ایم تا صفر تا صد قوانین مالیاتی پزشکان و دندانپزشکان را جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار دهیم.