مشاوره خرید و قیمت ساکشن و پیندکس

پیندکس چیست؟

دستگاهی با سطح متحرک که در مرکز آن مته‌ای به قطر پین برای سوراخ کردن کست یا قالب دندانسازی وجود دارد، پیندکس نام دارد. این دستگاه با حرکات آرام و یکنواخت می تواند حتی به سخت ترین سطوح و کست های گچی نیز نفوذ کند. برای آن که در طول فرآیند کار پیندکس خطایی رخ ندهد و کست جابه جا نشود از یک لیزر در پیندکس استفاده می شود.

راهنمای خرید پیندکس دندانسازی

دستگاه پیندکس در آزمایشگاه های دندانسازی برای فرم دادن و شکل دادن به قالب های دندانی استفاده می شود و کار آن بسیار ظریف و حساس است. بنابراین لازم است که همین حساسیت در انتخاب و خرید این دستگاه نیز به کار برده شود تا بتوان یک کار تمیز با دقت بالا را انجام داد. در این بخش ما شما را برای خرید یک دستگاه پیندکس خوب یاری خواهیم کرد.

زمان کار دستگاه پیندکس

دستگاه های پیندکس معمولا در کنار ظرافت، سرعت بالایی نیز دارند. یک دستگاه پیندکس معمولی با سرعت نسبتا بالا می تواند در ظرف 8 دقیقه کار تراش و حفاری یک مدل را به طور کامل تمام کند. بنابراین بهتر است در هنگام خرید دستگاه پیندکس به سرعت آن و زمان کار مورد نیاز آن توجه کنید. اگر محیط کار شما حجم کاری زیادی را در طول روز دارد، حتما به دنبال دستگاهی باشید که سرعت کاری بالایی داشته باشد زیرا با توجه به قیمت های بالای این دستگاه، خرید چند عدد از آن عملا غیرممکن است.

قدرت چرخش پین دستگاه پیندکس

به طور میانگین دستگاه های پیندکس توانایی چرخش پین تا 15000 دور در دقیقه را دارند. شما می توانید این سرعت را با توجه به میزان ظرافتی که از کارتان نیاز دارید تنظیم کرده و استفاده کنید. گاهی با توجه به سرعت بالای دستگاه و ممکن است کست دچار لغزش شود. بنابراین نیاز است که دستگاه شما حتما مجهز به لیزر برای تعیین دقیق جای کست گچی در دستگاه باشد.

در کنار این ویژگی ها، لازم است که دستگاه پیندکس شما بی سر و صدا، مطمئن، قابلیت تنظیم عمق سوراخکاری، توان حداقلی 220 ولت و قابل کار با اندازه های مختلف کست ها باشد.

قیمت دستگاه پیندکس

دستگاه پیندکس دندانسازی در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود که در قیمت آن ها می تواند موثر باشد. دستگاه های بزرگ تر، گران تر نیز هستند. اگر شما به دنبال خرید یک دستگاه پیندکس با قیمت مناسب تر هستید، به سراغ دستگاه های تولیدی ایران بروید. این دستگاه به دلیل داخلی بودن تحت تاثیر نوسانات بازار ارز و همچنین قوانین مالیاتی نیستند و می توانید آن ها را با قیمت های مناسب تری تهیه کنید.

دستگاه ساکشن دندانسازی چیست؟

در زمان تراش و برش کست های گچی جهت جلوگیری از پخش شدن گرد و غبار حاصله و همچنین آلودگی در محیط از دستگاه های ساکشن دندانسازی استفاده می شود. ساکشن دندانسازی دستگاهی است که می تواند به صورت دستی و یا به صورت اتوماتیک با دستگاه ها و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. عملکرد ایده آل این سیستم، سبب جمع آوری کامل غبار و ضایعات حاصل از عملیات تراش، برش و پرداخت می گردد.

راهنمای خرید دستگاه ساکشن دندانسازی

دستگاه ساکشن برای آن که بتواند گرد و غبار و ضایعات تولید شده را از هر دستگاهی به درستی جمع کند باید به آن سیستم وصل شود. بنابراین حتما نیاز است که در هنگام خرید ساکشن به برخی نکات توجه کنید تا بتوانید دستگاهی بخرید که به بهترین شکل با سایر تجهیزات شما هماهنگی داشته باشد.

امکان تنظیم هوشمند یکی از اصلی ترین ویژگی های هر دستگاه ساکشن دندانسازی ای است. به این صورت که این دستگاه به وصل شدن به سایر تجهیزات مانند سندبلاست یا پیندکس به محض خاموش شدن آن ها فعالیتش را متوقف کند. از طرفی هر یک از تجهیزات در مطب به یک میزان مکش نیاز دارند بنابراین دستگاه ساکشن شما باید حتما قابلیت تنظیم قدرت مکش را نیز داشته باشد.

هر دستگاه ساکشن دندانسازی دارای یک کیسه تخلیه است تا ضایعات را در آن جمع آوری کند. بهتر است دستگاه ساکشنی خریداری کنید که دارای یک سیستم هشدار برای اعلام زمان تخلیه مخزن داشته باشد تا درست به موقع بتوانید آن را خالی کنید.

در کنار تمام نکات گفته شده، دستگاه ساکشنی بخرید که ابعادش با اندازه محیط شما همخوانی داشته باشد. خریدن دستگاه های ساکشن خیلی بزرگ، علاوه بر این که جای زیادی اشغال می کند، هزینه بسیار بالاتری نیز برایتان خواهد داشت.

قیمت ساکشن دندانسازی

ساکشن دندانسازی از تجهیزات مهم برای حفظ نظافت محیط لابراتوار به حساب می آید. این دستگاه به خودی خود قیمت نسبتا بالایی دارد و هر قابلیت و ویژگی در دستگاه ساکشن می تواند قیمت آن را بالاتر ببرد. به طور مثال اگر دستگاه ساکشن شما دارای سیستم قطع هوشمند در صورت اتمام فضای مخزن باشد، قیمت آن گران تر خواهد شد. از طرف دیگر ابعاد ساکش یکی دیگر از موضوعاتی است که در تعیین قیمت آن موثر است.

پس از آن که ساکشن مورد نظر خود را انتخاب کردید، اگر مایل به خرید مدل های ارزان تر بودید، می توانید به سراغ ساکشن دندانسازی ایرانی بروید. همچنین هم اکنون می توانید برای خرید ساکشن های ایرانی با قیمت مناسب از طریق وب سایت و اپلیکیشن یونیت اقدام کرده و خرید خود را به راحتی چند کلیک ثبت کنید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت