مشاوره خرید و قیمت آب مقطر گیر

دستگاه آب مقطرگیری آزمایشگاهی چیست؟

دستگاه آب مقطرگیری آزمایشگاهی دستگاهی می باشد که بسیار کاربردی برای تهیه آب مقطر در انواع آزمایشگاه‌ها می باشد. آب مقطرگیری آزمایشگاهی وسیله ای می باشد که حدود 99.9 درصد از آلاینده‌های موجود در آب مانند مواد شیمیایی، فلزات سنگین، انواع مختلف ویروس ها، سرب‌ها، آرسنیک و همچنین میکروارگانیسم ‌ها را حذف و نیز از بین خواهد برد؛ چون این مواد قادر به تبدیل به صورت بخار نیستند و باید حتما قبل از تبخیر از آب جدا شوند.

طرز کار دستگاه آب مقطرگیری 

طرز کار دستگاه آب مقطرگیری به این صورت است که ابتدا مقداری آب در محفظه جوش ریخته خواهد شد. محفظه جوش دستگاه آب مقطر گیری آزمایشگاهی مجهز به یک المنت گرمایشی می باشد که می تواند آب را به نقطه جوش رسانده و سپس آن را به صورت بخار در بیاورد. بخار ایجاد شده در این محفظه از طریق دریچه تعریف شده وارد یک کندانسور یا سیال خنک کننده شده و تمامی آلاینده‌ های ناخالص در این مرحله حذف می شوند زیرا توانایی تبدیل به بخار را ندارند و بخار آب دوباره وارد محفظه خواهد شد و به حالت مایع تبدیل می شود. بخاری که به صورت آب وارد محفظه شده است 99.9 درصد فاقد آلایندگی و میکروارگانیسم ها می باشد.

نکات خرید دستگاه آب مقطرگیری آزمایشگاهی

در هنگام خرید دستگاه آب مقطر گیری آزمایشگاهی در ابتدا هدف خود و همچنین نوع دستگاه را مشخص نمایید و سپس به مشخصاتی از قبیل حجم آب، جنس بدنه دستگاه، میزان برق مصرفی آن، امکانات متنوع از جمله قابلیت شستشوی اتوماتیک و حتی رسوب ‌زدایی توجه نمایید. در این بخش سعی کرده ایم تا شما را به سمت خرید بهترین دستگاه آب مقطرگیری آزمایشگاهی هدایت کنیم. برای این کار شاید بهتر باشد ابتدا با انواع آب مقطرگیر آشنا شوید.

دستگاه آب مقطرگیری یکبار تقطیر

همانطور که از نام این دستگاه پیداست، تنها یکبار اقدام به تقطیر آب خواهد کرد. آب مقطرگیری یکبار تقطیر معمولا از جنس بدنه فولاد ضدزنگ ساخته شده و به اندازه 40 لیتر آب گنجایش دارد.

دستگاه آب مقطرگیری دوبار تقطیر

اگر آبی را که یکبار تقطیر شده دوباره تقطیر کنیم آب مقطر دوبار تقطیر بدست می آید که این آب مقطر از آب مقطر یکبار تقطیر خالص تر است. آب مورد استفاده در مراکز دارویی باید آب دیونیزه باشد. علاوه بر تقطیر باید از یک صافی بسیار ریز هم عبور کند تا تمام یون ها از آب جدا شوند. دستگاه آب مقطرگیری دوبار تقطیر دقیقا همان فرایند را انجام می دهد و آبی را که در اختیارتان می گذارد بسیار خالص تر از آب یکبار تقطیر شده است.

دیونایزر آزمایشگاهی چیست؟

سوالی که برای بسیاری ممکن است مطرح شود این است که تفاوت دستگاه دیونایزر آزمایشگاهی و آب مقطرگیری چیست. دستگاه دیونایزر آزمایشگاهی یک نوع از آب مقطرگیر می باشد که می تواند آب مقطر با خلوص بالا و به دور از هرگونه آلودگی تولید کند. این نوع از دستگاه مخصوص تحقیقات و آزمایشگاه ‌ها بوده و می‌تواند انواع باکتری ‌ها و همچنین ویروس ‌های موجود در آب را با اشعه ماورا بنفش از بین ببرد.

خرید دستگاه دیونایزر

خرید دستگاه دیونایزر برای کسانی توصیه می شود که در آزمایشگاه ها برای تحقیقات و پژوهش های حساس نیاز دارند که تمام باکتری ها و ویروس ها در آب از بین رفته باشند. این دستگاه آب را با خلوص بسیار بالا تقطیر می کند. در صورتی که در محل کارتان نیازی به این درصد از خلوص آب ندارید، خرید دستگاه دیونایزر برای شما بی فایده خواهد بود و بهتر است از دستگاه آب مقطرگیری یکبار تقطیر یا دوبار تقطیر استفاده کنید.

پس از آن که نوع دستگاه آب مقطرگیری را انتخاب کردید لازم است نکات دیگری را در هنگام خرید دستگاه آب مقطرگیری رعایت کنید.

حجم آب دستگاه آب مقطرگیری یکی از اصلی ترین نکاتی است که هنگام خرید دستگاه تقطیر آب باید به آن توجه کنید. دستگاه های آب مقطر گیری در حجم های مختلفی مانند 2، 3، 4 لیتری و ... وجود دارند که این حجم در واقع میزان آبی است که دستگاه می تواند در طول یک ساعت تقطیر کند. بنابراین ممکن است دستگاهی پیدا کنید که 40 لیتر گنجایش داشته باشد اما تنها بتواند 2 لیتر آب در ساعت تقطیر کرده و در اختیار شما قرار بدهد.

نکته بعدی جنس بدنه دستگاه آب مقطرگیری است. اکثر این دستگاه ها از جنس استیل ضدزنگ ساخته می شوند تا در صورت استفاده مداوم و در مواجه با آب، زنگ نزده و خراب نشود. در کنار این موارد دستگاه آب مقطرگیری بهتر است دارای قابلیت کنترل سطح آب و سیستم خاموش شدن اتوماتیک به هنگام قطع جریان آب باشد.

قیمت دستگاه آب مقطرگیری آزمایشگاهی

قیمت دستگاه آب مقطرگیری آزمایشگاهی دارای طیف نسبتا گسترده ایست که به دلیل شرکت سازنده، حجم آن، نوع و قابلیت هایش ایجاد شده است. بدیهی است که قیمت دستگاه آب مقطرگیری دوبار تقطیر از یکبار تقطیر آن بالاتر باشد. وجود قابلیت هایی مانند کنترل سطح آب و همچنین خاموش شدن اتوماتیک دستگاه نیز می توانند قیمت دستگاه را بالاتر ببرند.

اما شاید بتوان شرکت سازنده را مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت دستگاه تقطیر آب دانست. دستگاه های شرکت های سازنده خارجی تقریبا از قیمت 3 برابری نسبت به دستگاه آب مقطرگیر ایرانی برخوردار هستند. اما امروزه بیش تر حجم بازار به تولیدکنندگان داخلی دستگاه تقطیر آب اختصاص پیدا کرده است که باعث شده است بتوانید این دستگاه را با قیمت مناسب تری پیدا کنید.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه آب مقطرگیر

دستگاه آب مقطرگیری در زمینه های مختلفی مانند پزشکی، صنعتی، تحقیقاتی و همچنین خانگی استفاده می شود. بسیاری از واحدهای پزشکی و نیز آزمایشگاهی برای افزایش طول عمر انواع مختلف دستگاه‌های صنعتی خود از آب مقطر استفاده خواهند کرد تا طول عمر دستگاه‌های خود را تضمین نمایند. اما مهم است که خود دستگاه تقطیر آب نیز طول عمر بالایی داشته باشد. بنابراین بهتر است در هنگام خرید دستگاه تقطیر آب آن را از شرکتی تهیه کنید که معتبرترین گارانتی و همچنین بهترین خدمات پس از فروش را به شما ارائه می دهد.

ما در این مطلب سعی کردیم شما را برای خرید هرچه بهتر دستگاه آب مقطرگیری آماده کنیم. شما می توانید با خرید از فروشگاه یونیت، بهترین محصول را با معتبرترین گارانتی و قیمت کارخانه تهیه کرده و تنها با یک کلیک ساده دستگاه را درب مطب خود تحویل بگیرید.

 


مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product