مشاوره خرید و قیمت الواتور

الواتور دندانپزشکی چیست؟

در طی فرایند کشیدن دندان که یکی از آخرین گزینه های درمانی به شمار می آید، می‌ توان با کمک ابزاری به نام الواتور دندانپزشکی بافت لثه را به عقب هدایت کرد و زیر دندان را حفر کرد. سپس دندان اصطلاحا لق می ‌شود و می‌ توانید به راحتی آن را به سمت بالا هدایت کرده و بکشید. استفاده از الواتور و لق کردن دندان با کمک آن باعث می‌ شود تا انجام کار با سایر اینسترومنت ها خصوصا فورسپس تسهیل شود. وجود الواتور در مطب دندانپزشکی بسیار ضروری است و بدون وجود آن نمی‌توان برای کشیدن دندان اقدام کرد. زیرا در صورتی که کشیدن دندان بدون الواتور انجام شود، علاوه بر ایجاد درد زیاد ممکن است باعث شکسته شدن دندان بیمار شود.

معرفی انواع الواتور دندانپزشکی

الواتور دندانپزشکی را می توان از جنبه شکل ظاهری و کاربردشان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. انواع الواتور از نظر کاربرد شامل الواتور پریوست، الواتورهای حذف کامل ریشه، الواتورهای برداشتن باقی مانده ریشه و ... تقسیم کرد که انواع الواتور پریوست از محبوب ترین و پرکاربردترین آن ها محسوب می شود. اما الواتورهای دندانپزشکی از متنوع ترین اینسترومنت های دندانپزشکی هستند و انواع مختلفی از جمله الواتور مستقیم، الواتور کوپلند، الواتور مثلثی، الواتور سوزنی، الواتور صلیبی، الواتور پاتس، Crane pick و وارویک هستند. این الواتورها هم از نظر شکل ظاهری و هم از نظر کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند.

خرید الواتور دندانپزشکی 

همانطور که گفتیم الواتور دندانپزشکی از ضروری ترین ابزار موجود در مطب های دندانپزشکی می باشند. از طرفی تنوع آن ها به حدی بالاست که عملا امکان حضور تمام آن ها را در مطب از شما صلب می کند. بنابراین برای این که بهترین و کاربردی ترین نوع الواتور را در مطب خود داشته باشید که بتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد نیاز است تا هنگام خرید الواتور دندانپزشکی نکاتی را بدانید. در این بخش شما را برای خرید هرچه بهتر الواتورها راهنمایی خواهیم کرد.

کاربرد الواتور دندانپزشکی برایتان چیست؟

الواتور (Elevator) دندانپزشکی همراه همیشگی اینسترومنتی به نام فورسپس است. برای کشیدن دندان و خارج کردن آن از حفره گاهی لازم است که الواتور وارد عمل شود. این اینسترومنت با لوکسه کردن (لق کردن) دندان و باز کردن فضای اطراف آن، راه را برای ورود فورسپس باز می کند. به طور کلی کاربرد الواتور دندانپزشکی را می توان به لق و شل کردن دندان، جداکردن بافت‌ های اطراف دندان، تراشیدن و یا تمیز کردن استخوان، ایجاد برش نواری در قسمت ضریع استخوان، اکسپوز یا نمایان کردن نواحی شکستگی و بالا بردن و یا جدا سازی بافت، استخوان و یا عصب دندان محدود کرد. به طور معمول الواتورها توانایی انجام چندین کار را دارند اما گاهی نمی توان از تمام انواع الواتورها برای یک کار به خصوص استفاده کرد. به طور مثال الواتور پاتس به طور به خصوص برای برداشتن بخش آسیب دیده دندان و مولار سوم دندان استفاده می شود و نمی توان برای این کار از الواتورهای دیگری استفاده کرد. بنابراین لازم است تا در هنگام خرید الواتور دندانپزشکی به کاربرد آن توجه داشته باشید.

اندازه الواتور دندانپزشکی

نکته بعدی که باید در هنگام خرید الواتور دندانپزشکی به آن توجه کنید اندازه سری و دسته الواتورهاست. در استفاده از الواتورها به خاطر داشته باشید که هرچه اندازه های بزرگتری از این ابزار را برای کار کردن انتخاب کنید، ریسک بیشتری را متحمل خواهید شد. بنابراین با انتخاب الواتورهای کوچک تر، کار خود را راحت تر و دقیق تر کنید. البته در مورد برخی از الواتورها مانند الواتور پاتس می توان گفت که بزرگی دسته گیرنده آن یکی از عواملی است که کنترل و دقت بیش تری را در اختیار شما می گذارد.

جنس الواتور دندانپزشکی 

می توانیم به جرات بگوییم که تمامی انواع الواتور دندانپزشکی موجود در بازار از جنس استیل ضدزنگ ساخته شده اند اما خالی از لطف نیست که پیش از خرید آن حتما از این موضوع مطمئن شوید. الواتور به عنوان یکی از اینسترومنت های دندانپزشکی که به طور مدام با بزاق و گاهی خون در تماس است لازم دارد که پس از هربار استفاده در اتوکلاو استریل شود. بنابراین جنس استیل آن باعث خواهد شد که در اتوکلاو شدن های متوالی خراب و یا دچار زنگ زدگی نشود.

قیمت الواتور دندانپزشکی

الواتورها غالبا دارای محدوده قیمتی وسیعی نیستند و انواع الواتورهای ساخته شده توسط یک شرکت دارای قیمت های نسبتا یکسانی دارند. پس به طور خلاصه می توان گفت که نوع الواتور در تعیین قیمت آن تاثیرگذار نیست. از طرفی بیشتر حجم بازار ایران را ابزار و اینسترومنت های ساخت پاکستان و ایران اشغال کرده اند که همگی دارای محدوده قیمت های یکسانی هستند اما برندها و شرکت های اروپایی و آمریکایی سازنده الواتور طبیعتا قیمت بالاتری خواهند داشت.

عامل بعدی که می تواند در تعیین قیمت الواتور دندانپزشکی موثر باشد نوع بسته بندی آن است. برخی از شرکت ها اقدام به فروش ست الواتور دندانپزشکی کرده اند که در آن ها چندین نوع مختلف الواتور در اندازه های متفاوت به صورت یک جا به فروش می رسد. این بسته بندی قیمت بالاتری نسبت به تکی آن ها دارد اما در صورتی که تمامی الواتورهای مورد نظر شما در یک ست جمع شده باشند، خرید آن برایتان به صرفه خواهد بود.

فروش ست الواتور دندانپزشکی

فروشگاه یونیت با همکاری معتبرترین برندهای ایرانی، پاکستانی و اروپایی اقدام به فروش ست الواتور دندانپزشکی و یا الواتورهای تک کرده است. تنوع بالا محصولات و همچنین اطلاعات دقیق کاتالوگی این اینسترومنت ها به شما کمک خواهد کرد تا خرید آنلاینی لذت بخش داشته باشید و بدون نیاز به مراجعه حضوری، الواتورهای مورد نظرتان را درب مطب تحویل بگیرید. همچنین در صورتی که در مورد هریک از محصولات سوالی داشته باشید می توانید با پشتیبانان و متخصصان یونیت به صورت آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product