مشاوره خرید و قیمت کمپرسور

کمپرسور دندانپزشکی چیست؟

کمپرسور باد دندانپزشکی وسیله ای است که هوای فشرده برای استفاده از برخی تجهیزات دندانپزشکی را تولید می کند و به عنوان یکی از مهمترین قسمت های واحد دندانپزشکی شناخته می شود. هوای فشرده تولید شده توسط این دستگاه باید در حدی باشد که شما به نتیجه ایده‌آل برسد و دغدغه ای بابت استفاده از تجهیزات و انجام اقدامات مختلف دندانپزشکی نداشته باشید.

نکاتی برای انتخاب بهترین کمپرسور دندانپزشکی

برای این که از نظر استفاده از تجهیزات و ابزارتان دغدغه ای نداشته باشید، لازم است تا کمپرسوری را انتخاب کنید که بتواند خیال شما را از این بابت راحت کند. انتخاب کمپرسور کار آسانی نیست و برای اینکه بهترین کمپرسور دندانپزشکی را برای خود پیدا کنید لازم است نکاتی را بدانید. در این بخش راهنمای خرید کمپرسور را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

کمپرسور دندانپزشکی دست دوم نخرید!

به عنوان اولین نکته لازم است که این موضوع را برای شما به طور کامل توضیح دهیم. با توجه به اینکه کمپرسور دندانسازی دست دوم امکان دارا بودن ایراداتی که در ابتدا مشخص نباشد را داشته و پس از گذشت چند روز کار کردن اشکالات آن نمایان می گردد و به اصطلاح به آنها ایرادات رندوم گفته می شود و یا اینکه کمپرسور دندانپزشکی احتمال سوابق تعمیر در مراکز غیر مجازی را داشته باشد که به علت کاهش هزینه تعمیر، تعمیرات اصولی بر روی آن انجام نشده باشد و ... . از این رو خرید کمپرسور دندانپزشکی دست دوم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

انواع کمپرسور دندانپزشکی

یکی از نکاتی که به شما کمک می کند که یک کمپرسور خوب انتخاب کنید آشنایی با انواع آن هاست. کمپرسور دندانپزشکی در انواع کمپرسور روغنی، کمپرسور اویل فری یا بدون روغن و کمپرسور تسمه ای تولید می شوند که هر یک مزایا و معایب خود را دارند. متداول ترین کمپرسورها انواع تسمه ای و یا کمپرسورهای یخچالی (مورد استفاده در کولر های گازی) می باشند. همچنین می توان به انواع دیگری از این کمپرسورها مانند پیستونی، دوار، گریز از مرکز و... اشاره کرد که از این میان، کمپرسورهای بدون روغن در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن 

کمپرسور بدون روغن یا اویل فری به دلیل حساسیت بالای کارهای دندانپزشکی بهترین گزینه برای استفاده در مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی می باشند. اما بهتر است برای انتخاب بهترین نوع کمپرسور به نکات دیگری نیز در آن توجه کنید زیرا کمپرسورها از دسته مواد مصرفی نیستند که پس از چند بار استفاده دور انداخته شوند، بلکه باید بتوانند چندین سال بدون ایجاد دردسر برایتان کار کنند.

میزان صدای کمپرسور دندانپزشکی

میزان صدا در محیط های صنعتی نکته قابل توجهی نیست اما در دندانپزشکی به دلیل محیط کوچک تر و همچنین نیاز به تکرکز بالا، استفاده از کمپرسورهایی با محدوده صوتی 60 تا 70 دسی بل توصیه می شود. علاوه بر این با ساخت کابینت های آکوستیک یا عایق صدا می توان آلودگی صوتی کمپرسور را به حداقل رساند.

میزان هوادهی کمپرسور دندانپزشکی

یک نکته بسیار مهم در مورد کمپرسورها است که میزان هوا دهی کمپرسور باید بیشتر از میزان مصرف تجهیزات باشد تا به کمپرسور فشار وارد نشود. در رابطه با میزان هوا دهی معیاری به نام چرخه کاری یا Duty Cycle وجود دارد. به عبارت دیگر کمپرسوری مناسب است که در یک چرخه کاری بتواند تا مدتی بدون نیاز به روشن شدن های پی در پی، نیاز دستگاه شما را تامین کند. برای مثال یک یونیت دندانپزشکی که به طور متوسط نیاز به 50 لیتر هوا در دقیقه دارد، کمپرسوری می خواهد که بتواند تا سه برابر این میزان تولید هوا داشته باشد که در اینجا معادل 150 لیتر در دقیقه می شود. بر همین اساس نیازی نیست این کمپرسور در طی یک ساعت کاری بطور کامل روشن باشد و در این یک ساعت تنها 20 دقیقه کار خواهد کرد. در مدت 40 دقیقه ای که کمپرسور خاموش است هوای مورد نیاز دستگاه ها از هوای انباشه شده در مخزن آن تامین می گردد. این قابلیت طول عمر مفید کمپرسور را افزایش داده و احتمال خرابی را در آن کم می کند.

کیفیت هوای کمپرسور دندانپزشکی

کیفیت هوا یکی از اصلی ترین فاکتورهای کاری در دندانپزشکی است. هوای وارد شده به تجهیزات دندانپزشکی باید استاندارد بهداشتی بالایی داشته باشد. هرگونه آلودگی، از قبیل ورود آلاینده های روغنی به وسایل و یا آلودگی میکروبی در هوای خروجی، منجر به ورود مستقیم آن آلاینده به دهان بیمار می شود. به همین دلیل است که از میان انواع کمپرسورها، نوع بدون روغن در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد تا حداقل امکان ورود روغن به وسایل دندانپزشکی از بین برود.

قیمت کمپرسور دندانپزشکی

در بازار ایران می توان انواع کمپرسور دندانپزشکی ایرانی و خارجی را پیدا کرد اما تفاوت قیمت این دو بسیار زیاد است به طوری که می توان گفت کمپرسورهای خارجی چیزی حدود 10 تا 15 برابر کمپرسور ایرانی قیمت دارند. این تفاوت قیمت صرفا ناشی از کیفیت نیست و می توان تا حدود زیادی نوسانات بازار ارز را در آن دخیل دانست. بنابراین سعی کنید که در انتخاب و خرید کمپرسور دندانپزشکی نکات ذکر شده را در نظر بگیرید و سپس میان دستگاه های موجود بهترین را برای خود انتخاب کنید.

فروش کمپرسور دندانپزشکی

همانطور که گفتیم در حال حاضر شرکت های زیادی اقدام به فروش کمپرسور دندانپزشکی در بازار ایران کرده اند که این تنوع و گستردگی انتخاب ممکن است شما را دچار چالش در خرید کند. شما می توانید در سایت یونیت تمام نکات گفته شده را در محصولات بررسی کنید و سپس با در نظر گرفتن قیمت آن ها بهترین گزینه را برای خود و مطبتان انتخاب کنید.


مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product