مشاوره خرید و قیمت عینک و شیلد

عینک ایمنی دندانپزشکی و پزشکی چیست؟

افراد در مشغل زیادی برای محافظت از چشم خود نیاز به محافظ هایی دارند که از جنس های مختلفی ساخته شده اند. یکی از این مشاغل پزشکی و دندانپزشکی است. در واقع عینک محافظ دندانپزشکی و پزشکی یکی از مهم ترین و ضروری ترین ابزاری است که باید همواره در دسترس شما باشد. در صورتی که قصد خرید انواع محافظ چشم را دارید با ما همراه شوید.

راهنمای خرید عینک محافظ دندانپزشکی و پزشکی

عینک های محافظ باید بتوانند حفاظت لازم و کافی را در برابر خطرات مورد نظر تأمین کنند، در شرایط استفاده صحیح، از راحتی قابل قبولی برخوردار باشند، به خوبی بر روی چشم قرار گرفته و اختلالی در قدرت و میدان دید ایجاد نکنند، استفاده از آن ها تداخلی با کارکرد سایر وسایل حفاظت فردی نظیر گوشی ها نداشته باشد و همچنین به حد کافی بادوام باشند و به راحتی قابل تمیز کردن باشند و همچنین قابل ضد عفونی شدن را داشته باشند.

برای آن که بتوانید به بهترین شکل ممکن از چشم خود در هنگام عمل های پزشکی و دندانپزشکی محافظت کنید نیاز است که در هنگام خرید عینک های محافظ حتما نکاتی را بررسی کرده و سپس بهترین انتخاب را برای خود انجام دهید. 

وزن عینک ایمنی 

عینک ایمنی دندانپزشکی و پزشکی در طول عمل های جراحی و یا اعمال دندانپزشکی به صورت مداوم بر روی صورت شما قرار خواهد گرفت. بنابراین وزن آن یکی از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب آن به حساب خواهد آمد. زیرا اگر وزن عینک غیر استاندارد باشد، باعث خستگی، کلافگی و همچنین از دست رفتن تمرکز شما خواهد شد.

نوع پوشش عینک ایمنی

عینک ایمنی دندانپزشکی و پزشکی به دو صورت پوشش کامل و معمولی در بازار موجود هستند. انواع پوشش کامل عینک ها معمولا با استفاده از کش پشت سر شما ثابت شده و پوشاندن تمام نواحی اطراف چشم از آن محافظت خواهد کرد. نوع دیگر عینک های ایمنی درست مانند عینک معمولی بر روی صورت قرار گرفته و امکان ورود مواد و محلول های خطرناک از اطراف آن وجود دارد. وزن این عینک ها کمتر و استفاده از آن ها راحت تر است اما همانطور که گفته شد پوشش سراسری ندارند. در نهایت انتخاب میان این دو نوع به حجم کاری و همچنین سلیقه شما بستگی دارد.

عینک دندانپزشکی ضد بخار

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک عینک محافظ باید داشته باشد، ضد بخار بودن آن است. عینک های ایمنی دندانپزشکی و پزشکی به دلیل استفاده مداوم بر اثر تماس بخار محلول ها و یا تنفس نباید به هیچ عنوان بخار کرده و اختلالی در دید شما ایجاد کند. بنابراین هنگام خرید عینک ایمنی حتما به این قابلیت توجه کرده و سپس اقدام به خرید عینک محافظ دندانپزشکی و پزشکی کنید.

قیمت عینک ایمنی دندانپزشکی و پزشکی

عینک های ایمنی معمولا به دو صورت چندبارمصرف و یکبار مصرف تولید می شوند که طبیعتا انواع یکبار مصرف آن ها قیمت کمتری خواهد داشت. اما اگر بخواهیم به صورت کلی تر به این قضیه نگاه کنیم، خرید انواع چندبار مصرف آن ها به صرفه تر خواهد بود. بسته بندی این وسیله نیز در تعیین قیمت آن موثر است. طبیعتا هرچه تعداد عینک ایمنی دندانپزشکی و پزشکی در بسته بندی بیش تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

شیلد محافظ صورت پزشکی و دندانپزشکی چیست؟

یکی دیگر از انواع ابزار محافظتی در دندانپزشکی و پزشکی استفاده از شیلد محافظ صورت است. این شیلدها نیز مانند عینک های ایمنی وظیفه محافظت از چشم ها به علاوه تمام نواحی صورت را دارند. تنوع زیاد شیلد محافظ صورت پزشکی و دندانپزشکی انتخاب میان آن ها را کمی دشوار کرده است بنابراین نیاز است که پیش از خرید آن ها به نکات زیر توجه کنید.

وزن شیلد محافظ صورت

درست مانند عینک ایمنی، وزن شیلد محافظ صورت پزشکی نیز از اولین نکاتی است که باید هنگام خرید به آن توجه کرد. این شیلدها به طورکلی وزن بیشتری نسبت به عینک ها دارند ولی باید استاندارد وزنی در آن ها رعایت شده باشد تا باعث خستگی صورت و اذیت شد شما در هنگام کار با آن ها نشود.

شیلد محافظ چند بار مصرف یا یکبار مصرف؟

نکته قابل توجه بعدی این است که آیا شیلدها و محافظ های یکبار مصرف بهتر هستند یا انواع دائمی آن ها؟ تمامی محافظ های چشم دندانپزشکی و پزشکی به صورت استریل پک شده و به بازار عرضه می شوند. اما انواع یکبار مصرف آن ها قابلیت استریل دوباره را ندارند و پس از هربار استفاده باید دور انداخته شوند. طبیعتا از نظر بهداشتی این نوع شیلدها استانداردهای بالاتری دارند اما با توجه به قیمت های امروز، استفاده از آن ها مقرون به صرفه نبوده و افراد ترجیح می دهند از انواع چندبار مصرف آن ها استفاده کنند.

قیمت شیلد محافظ صورت پزشکی و دندانپزشکی

شیلد محافظ صورت در بسته بندی های چند عددی در بازار موجودند و معمولا به صورت تکی به فروش نمی رسند. در صورتی که شیلد مناسب صورت خود را پیدا کرده اید، خرید بسته ای آن ها برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود. علاوه بر این موضوع، وجود امکاناتی مانند ماسک محافظ در شیلدها می تواند به قیمت آن ها بیفزاید. اما به طورکلی این ابزار و وسایل خصوصا در صورت یکبار مصرف بودن از قیمت بالایی برخوردار نخواهند بود.

لوپ چشمی چیست؟

لوپ چشمی ابزاری است که به دلیل داشتن لنز می تواند باعث بزرگنمای شود و دید بهتری به شما بدهد. واقعیت این است که لوپ چشمی فقط مختص دندانپزشکی نیست و کاربردهای وسیعی از جمله در پزشکی، ساخت ساعت، طلا و جواهرات و حتی تعمیرات قطعات کوچک دارد. اما بیش ترین استفاده آن در حوزه دندانپزشکی است.

لوپ چشمی دندانپزشکی چیست؟

لوپ چشمی دندانپزشکی در موقعیت های مختلفی قابل استفاده است اما از مهم ترین کاربردهای آن می توان به درمان های اندو یا درمان کانال ریشه اشاره کرد. با استفاده از لوپ چشمی شما می توانید خیلی راحت مسیرکانال ریشه را ببینید و دهانه آن را تشخیص بدهید. همچنین اگر فایل شکسته یا گوتا پرکای جا مانده ای در کانال باشد، با استفاده از لوپ چشمی خیلی راحت می توانید آن را خارج کنید.

کاربرد دیگر لوپ چشمی دندانپزشکی در کار با کامپوزیت ونیر است. این کامپوزیت ها تکنیک کاری بسیار حساس و ظریفی دارند و لوپ دندانپزشمی این امکان را به شما می دهد تا نمای خوبی از ترمیم ها، پالیش آن ها و انتخاب رنگشان داشته باشید. اهمیت لوپ چشمی در ترمیم ناحیه اینسایزور دندان به مراتب بیش تر می شود.

از لوپ چشمی دندانپزشکی می توان در کاشت ایمپلنت نیز استفاده کرد. همان طور که می دانید ایمپلنت یک درمان بسیار حساس بوده و رعایت فاصله ها در تمامی نواحی بسیار مهم است. این فاصله ها توسط لوپ چشمی قابل ارزیابی دقیق بوده و کار شما به مراتب راحت تر خواهد شد.

جراحی های سینوس لیفت از دیگر کاربردهای لوپ چشمی دندانپزشکی هستند. میزان دید شما در جراحی سینوس لیفت بسیار کم است و همچنین ظرافت زیادی لازم دارد. بنابراین لوپ چشمی می تواند بسیار به شما کمک کند.

انواع لوپ چشمی دندانپزشکی

لوپ ها را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد که شامل لوپ چشمی TTL و فلیپ آپ (Flip-up) هستند.

لوپ دندانپزشکی TTL (Through the lens) لوپ هایی هستند که لنز یا عدسی آن ها داخل شیشه لوپ قرار دارد. این لوپ ها بسیار خوب و کاربردی هستند اما به شرطی که فاکتوری به نام PD در آن رعایت شده باشد. PD یا Pupillary Distance فاصله بین مردمک های چشم را تعریف می کند. بنابراین اگر قصد خرید لوپ چشمی مدل TTL را دارید حتما از درست بودن و دقت PD آن مطمئن شوید.

لوپ های فلیپ آپ قابلیت سوار شدن بر روی یک بازویی را دارند و بر اساس مشخصات هر فرد ساخته نمی شوند. این لوپ ها نیازی به اندازه گیری PD ندارند و اندازه PD آن ها قابل تنظیم می باشد. از این رو اگر روزی قصد فروش لوپ چشمی خود را داشته باشید، فروش لوپ های فلیپ آپ به مراتب ساده تر از نوع TTL خواهد بود.

برای آن که انتخاب بهتری در زمان خرید لوپ چشمی داشته باشید، به موارد زیر توجه کنید.

راهنمای خرید لوپ چشمی دندانپزشکی 

امکان قرارگیری عینک بر روی لوپ دندانپزشکی وجود دارد یا خیر؟

ممکن است شما نیاز به استفاده از عینک داشته باشید. در لوپ های مدل TTL امکان استفاده از عینک طبی در هر برندی از آن ها وجود ندارد. بنابراین هنگام خرید لوپ، در صورتی که نیاز به استفاده از عینک طبی دارید حتما این امکان را در آن بررسی کنید. توجه کنید که لوپ های فلیپ آپ قابلیت استفاده از عینک را به شما می دهند اما وزن آن ها با این امکان بالاتر رفته و استفاده از آن ها کمی سخت خواهد شد.

میزان بزرگنمایی لوپ چشمی چقدر است؟

یکی از مهم ترین نکاتیاست که باید در هنگام خرید لوپ چشمی دندانپزشکی به آن توجه کنید میزان بزرگنمایی آن است. بزرگنمایی لوپ دندانپزشکی معمولا بین 2 تا 4 می باشد اما از نظر کاربردی لوپ های 2.5 و 3 بهترین بزرگنمایی را دارند. لوپ هایی با بزرگنمایی بیش تر مختص جراحی های خیلی پیچیده و تخصصی هستند و به صورت روزمره در مطب به آن ها نیازی نیست.

لوپ چشمی دندانپزشکی در چه طولی کار می کند؟

طول کارکرد لوپ چشمی یا Working Length آن یکی دیگر از مهم ترین ویژگی هایی است که پیش از خرید لوپ چشمی باید به آن دقت کنید. این فاصله به معنی فاصله ای است که عدسی لوپ چشمی تصویر واضحی را در اختیار شما قرار می دهد. این عدد در لوپ های چشمی متفاوت است اما به طور معمول این عدد بین 30 تا 40 سانتی متر است. این فاصله برای انجام کارهای دندانپزشکی ایده آل است.

آیا لوپ چشمی دارای سیستم نوری است یا خیر؟

معمولا لوپ های چشمی دندانپزشکی دارای یک سیستم نوری هستند که با نور معمولی کمی متفاوت است. اگر شما در این حرفه تازه کار باشید معمولا نیازی به این نور نخواهید داشت اما ممکن است در آینده به آن نیاز پیدا کنید خصوصا اگر فضای مطب شما نورگیر نباشد. بنابراین در هنگام خرید لوپ چشمی به این موضوع نیز توجه کنید. سیستم نوری اکثر لوپ ها بین 40000 تا 50000 لوکس است که معادل یک پنل ال ای دی بزرگ می باشد. این میزان نور برای درمان های اندو تقریبا حیاتی است اما برای سایر درمان ها لازم نیست.

جنس سازنده لوپ چشمی چیست؟

لوپ های چشمی در نوع پلاستیکی و فلزی در بازار موجود هستند. انواع پلاستیکی لوپ چشمی دندانپزشکی وزن کمتر و در نتیجه راحتی بیشتری را برای شما فراهم می کنند اما ایراد آن ها این است که در استفاده از آن ها باید محتاطانه عمل کنید و فشار بیش از حد به آن ها نیاورید. اگر شرایط کاری شما و عاداتتان باعث می شود تا به لوپ چشمی شما فشار بی آید، نوع فلزی آن را انتخاب کنید.

لنز لوپ چه ویژگی هایی دارد؟

در زمان خرید لوپ چشمی دندانپزشکی باید به کیفیت لنز آن توجه ویژه ای داشته باشید. یک لنز ایده آل باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

رزولوشن یا کیفیت تصویر بالا: توانایی یک لنز در نمایش جزئیات را رزولوشن می گویند. بدیهی است که هرچه رزولوشن لنز لوپ بیش تر باشد، تصویر با کیفیت تر و واضح تری در اختیار شما قرار می گیرد.

عدم وجود انحراف کروماتیک: گاهی ممکن است به دلیل عبور نور با طول موج های مختلف از عدسی رنگ ها به درستی دیده نشوند که به این اختلال انحراف کروماتیک می گویند. لنزهای با کیفیت این نقص را در خود ندارند. 

عدم وجود انحراف کروی: اگر لنز لوپ دارای انحراف کروی باشد ممکن است در صورت تغییر فاصله و جابه جایی لوپ تصاویر به صورت منحنی و کج دیده شوند. اگر در خرید لوپ چشمی دندانپزشکی دقت کنید هرگز این اتفاق برای شما نخواهد افتاد.

قیمت لوپ چشمی دندانپزشکی

لوپ چشمی یکی از ابزار مورد نیاز در دندانپزشکی است که جود آن تنها برای بخشی از اعمال آن مانند اندو و جراحی لثه مهم و حیاتی است. قیمت لوپ چشمی از عوامل زیادی تاثیر می گیرد. به طور مثال قیمت لوپ چشمی فلیپ آپ از نوع TTL پایین تر است زیرا لوپ فلیپ آپ به صورت تخصصی برای افراد ساخته می شود. کیفیت لنز از دیگر عواملی است که می تواند قیمت لوپ چشمی را تحت تاثیر قرار بدهد. علاوه بر این قدرت بزرگنمایی در قیمت لوپ چشمی موثر است بنابراین در هنگام خرید لوپ همان میزان بزرگنمایی ای که لازم دارید را انتخاب کنید تا از هزینه های اضافی جلوگیری کرده باشید.

خرید لوپ چشمی دندانپزشکی

لوپ چشمی دندانپزشکی یکی از انواع ابزارهای دندانپزشکی است که برای افزایش دقت دندانپزشک در حین کار کردن مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه کار دندانپزشکی می تواند تاثیر بسیار زیادی روی کمر و ستون فقرات داشته باشد، با خرید لوپ چشمی دندانپزشکی مناسب می توانید از این فشار و عوارض ناشی از خم شدن گردن در حین کار جلوگیری کنید. شما می توانید پس از بررسی دقیق محصولات، عکس و مشخصات دقیق کاتالوگی از سایت یونیت، باکیفیت ترین کالاها را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product