مشاوره خرید و قیمت صندلی تابوره

تابوره چیست؟

صندلی تابوره در آزمایشگاه ها، مطب های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین کلینیک ها کاربرد فراوانی دارد. صندلی تابوره یک نوع صندلی چرخ‌ دار یا بدون چرخ است که در سه نوع صندلی آزمایشگاهی، تابوره پزشکی و تابوره دندانپزشکی دسته‌ بندی می‌شوند. این صندلی ها پشتی، دسته یا تکیه‌ گاهی ندارند ولی تولیدکنندگان برای ایجاد تنوع و برآورده کردن نیازهای مختلف، در محصولات گاهی از پشتی، پایه های چوبی و فلزی، رکاب برای قرار دادن پاها، چرخ برای جابه‌ جایی راحت تر و همچنین جک های 27 سانتی و سینی برای استفاده برای میزهای بلندتر استفاده می کنند.

ویژگی های یک تابوره دندانپزشکی و پزشکی استاندارد چیست؟

برای آن که در هنگام خرید تابوره برای حوزه فعالیت خود بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید باید بدانید که یک تابوره استاندارد باید چه ویژگی هایی داشته باشد. تابوره ها وسایلی ساده اما به شدت مهم هستند زیرا در تمام طول درمان با شما همراه هستند و اگر نتوانند راحتی شما را فراهم کنند علاوه بر ایجاد مشکلات جسمانی ممکن است تمرکز و دقت را نیز از کار شما دور کنند. بنابراین برای انتخاب یک تابوره دندانپزشکی و پزشکی استاندارد باید به نکات زیر توجه کنید:

روکش صندلی تابوره

یکی از مهم ترین نکاتی که باید پیش از خرید تابوره به آن توجه کنید روکش صندلی تابوره است. این روکش ها باید حتما ضد تعریق باشند تا در صورت استفاده های طولانی مدت از آن ها عرق نکرده و احساس ناخوشایندی برای شما ایجاد نکنند. نکته مهم دیگر در مورد روکش صندلی تابوره درباره صندلی تابوره فوم با کشش پذیری بالا می باشد، جوری که پس از بلند شدن شما، فوم تشک فوری به حالت اول خود باز گردد. بنابراین پیش از خرید حتما در مورد جنس تشک و روکش صندلی از فروشنده کالا پرس و جو کنید.

چرخ های تابوره 

می توان گفت که یکی از مهمترین ویژگی صندلی های تابوره داشتن چرخ های روان و تراز بودن آن می باشد. به طور مثال تابوره دندانپزشکان و پزشکان، باید در عین تراز بودن صندلی تابوره، به حرکت سریع کاربر واکنش نشان داده و به دور تخت بیمار و یا تخت معاینه و حتی یونیت دندانپزشکی حرکت فوری و مطمئن داشته باشد.

شکل ظاهری تابوره 

این صندلی های کاربردی که تقریبا در همه مطب های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارند طراحی جالبی دارند و البته در طرح های مختلف ساخته می شوند و هرکدام از آن ها نیز مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. تنوع تابوره ها بسته به نوع و کاربردشان بسیار زیاد است و گاهی براساس سلیقه تولید کننده آن طراحی می شود. از محبوب ترین انواع تابوره ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

تابوره زین اسبی

تابوره زین اسبی چرخ‌ دار و دارای پشتی می باشد. قابلیت تغییر و تنظیم ارتفاع و قابلیت چرخش 180 درجه دارند. تفاوت این تابوره ها با سایر آن ها مدل نشیمنگاه آن است که به شکل زین اسب است. هدف از ساخت نشیمنگاه متفاوت آن راحتی بیش تر پزشک و دندانپزشک به دلیل محل قرارگیری پاها می باشد که این طراحی در واقع دلیل محبوبیت این تابوره بین پزشکان است.

تابوره ارگونومیک 

تابوره زیمنسی یا تابوره ارگونومیک یک صندلی تابوره با شکل مدرن، به‌روز و ارگونومیک، مورد استفاده در عرصه پزشکی و آزمایشگاهی می باشد. این تابوره با بهره گیری از فوم سرد قالبی و همچنین روکش چرم مصنوعی ضد سایش، در پشتی و نشیمن با هدف جلوگیری از افت و دفورمگی ناشی از نشست‌و‌ برخاست، امکان راحتی را برای نشستن پزشک فراهم می‌کند.

سایر نکات خرید صندلی تابوره دندانپزشکی و پزشکی

به طورکلی انتخاب مناسب صندلی پزشکی بسیار ح

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت