مشاوره خرید و قیمت پیزوسرجری

دستگاه پیزوسرجری چیست؟

وقتی صحبت از بریدن استخوان می شود، شما می توانید از فرزهای سنتی و معمولی هم استفاده کنید. فرزهای معمولی هم استخوان را برش می دهند و تفاوتی با فرزهای پیزوسرجری ندارند، اما ممکن است به بافت های نرمی که سر راه آن ها قرار دارد آسیب برساند، اما در دستگاه های پیزو سرجری این مورد با دقت بسیار بالایی انجام می شود و هیچ گونه آسیبی به بافت نرم وارد نمی شود. در واقع دستگاه پیزوسرجری برای جراحی بافت سخت به کار می رود. پیزوسرجری دندانگزشکی یکی از پیشرفته ترین تکنیک های استئوپلاستی است که بر اساس لرزش های بسیار ریز تیغه جراحی که ناشی از فرکانس اولتراسونیک است، عمل می کند، که جراحی بیمار با بیشترین دقت و ایمنی و همچنین بدون آسیب به بافت نرم در حداقل زمان انجام می شود.

راهنمای خرید پیزوسرجری دندانپزشکی

یکی از پرسش هایی که ممکن است در هنگام خرید تجهیزات دندانپزشکی با آن مواجه شوید این است که چه دستگاهی با چه ویژگی هایی بیش ترین تطابق را با حوزه فعالیت شما دارد و به عبارتی بهترین دستگاهی که می توانید برای خود تهیه کنید کدام است. در مورد خرید دستگاه پیزوسرجری نیز همواره این سوال پیش می آید زیرا این دستگاه قیمت نسبتا بالایی داشته و صرفا برای فعالیت های تخصصی حوزه ایمپلنت کاربرد دارد. بنابراین انتخاب صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

فایبراپتیک بودن هندپیس دستگاه پیزوسرجری

هندپیس دستگاه پیزوسرجری برای تامین نور کافی در داخل دهان ، سیستم های مختلفی را دارا می باشد. سیستم فایبر اپتیک معتبر ترین و بروز ترین سیستم های تامین نور در این دستگاه هاست چرا که ال ای دی های قدیمی تر به دلیل حضور خود ال ای دی در نزدیک هد دستگاه، بسیار آسیب پذیر می باشند. اما در سیستم فایبر اپتیک ، منبع نور با فاصله مناسب از هد قرار دارد و فیبر های نوری وظیفه انتقال نور و تابش نور را به محل مورد نظر به عهده دارد. همچنین تعویض منبع نور سوخته به راحتی صورت می گیرد. ضمنا به هیچ عنوان سوختگی به دلیل آب خوردگی اتفاق نمی افتد. در کل سیستم فایبر اپتیک نوری مناسب، طول عمر بیشتری را برای هندپیس پیزوسرجری دندانپزشکی به ارمغان خواهد آورد بنابراین بهتر است پیش از خرید دستگاه پیزوسرجری وجود این سیستم در هندپیس آن را مورد بررسی قرار دهید.

هوشمند بودن سیستم جلوگیری از آسیب به بافت نرم 

از اصلی ترین اهداف استفاده از پیزوسرجری دندانپزشکی برای انجام ایمپلنت، دقت و ایمنی بالای آن است. این دستگاه باید بتواند در صورت وجود بافت نرم مانند لثه در حین جراحی آن را تشخیص داده و به صورت خودکار خاموش شده و یا به کاربر خود هشدار دهد تا از آسیب رسیدن به بافت نرم جلوگیری شود. به عنوان کاربر دستگاه پیزوسرجری این وظیفه شماست تا پیش از خرید پیزوسرجری دندانپزشکی وجود این قابلیت را در آن بررسی کنید.

وجود صفحه نمایش OLED در دستگاه پیزوسرجری

مانند هر دستگاه جراحی دندانپزشکی دیگری، دستگاه پیزوسرجری نیز باید دارای یک صفحه نمایش OLED برای راحتی کار کاربر باشد. این صفحه نمایش به شما این قابلیت را می دهد تا فعالیت لحظه ای دستگاه را چک کنید، حالت های کاری را تنظیم کنید، توان هندپیس را مدام مورد بررسی قرار دهید و همچنین با موقعیت یابی دقیق فرز دستگاه، از عدم وارد کردن آسیب به بافت نرم مطمئن شوید. صفحه نمایش OLED برای 99 درصد دستگاه های پیزوسرجری دندانپزشکی امروزی تعبیه شده است و لازم نیست بابت آن نگرانی ای داشته باشید اما خالی از لطف نیست که قابلیت های آن را پیش از خرید پیزوسرجری دندانپزشکی مورد بررسی قرار دهید.

مودهای کاری دستگاه پیزوسرجری

یک دستگاه پیزوسرجری می تواند حالت های کاری متفاوتی داشته باشد. این حالات می توانند شامل Bone cutting، مود Clear، مود Root و ... باشند. بدیهی است که هرچه این مودهای کاری بیشتر باشند، موارد استفاده از این دستگاه نیز بسط داده می شود و می توان از آن برای اندو، پریو، ارتو و یا حتی جرمگیری دندان استفاده کرد. بنابراین پیش از خرید دستگاه پیزوسرجری باید تعیین کنید که قصد استفاده از این دستگاه ها را برای چه مواردی دارید سپس با توجه به این موضوع، بهترین دستگاه پیزوسرجری بازار را برای خود تهیه کنید.

قیمت پیزوسرجری

قیمت دستگاه های پیزوسرجری محدوده وسیعی دارد که عوامل زیادی در تغییرات آن دخیل هستند. یکی از موثرترین عوامل در تعیین قیمت این دستگاه، تعداد حالات کاری آن است. هرچه تعداد برنامه های کاری پیزوسرجری بیش تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. به طور مثال قیمت یک دستگاه پیزو که صرفا دارای مود جرمگیری باشد حدود یک چهارم قیمت پیزوسرجری ای خواهد بود که مودهای کاری آن شامل پریو، اندو و ارتو نیز می شود.

از طرف دیگر مانند هر محصول دیگری، برند دستگاه پیزوسرجری نیز از عوامل بسیار تاثیرگذار در قیمت آن می باشد. دستگاه های موجود در بازار امروز غالبا خارجی بوده و رقیب داخلی ای برای آن ها وجود ندارد. همین موضوع باعث شده است که قیمت این دستگاه بالا باشد. اما بین برندهای مختلف نیز گاهی اختلاف قیمت فاحشی وجود دارد که می تواند ناشی از امکانات بیش تر دستگاه و یا صرفا به دلیل شناخته شده بودن برند آن باشد. بنابراین سعی کنید پیش از خرید دستگاه حتما راهنمای خرید پیزوسرجری دندانپزشکی را با دقت مطالعه کنید.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه پیزوسرجری 

با توجه به اینکه دستگاه پیزوسرجری با اثرات پیزوالکتریک کار می ‌کند سری ‌های دستگاه در مدت زمان کوتاهی فرسوده و خراب می ‌شوند و نیاز به تعویض دارند. از طرفی قیمت نسبتا بالای این دستگاه امکان خرید مجدد و یا حتی تعمیر آن توسط افراد نابلد را نیز از شما سلب می کند. بنابراین بهترین کار این است که پیش از خرید پیزوسرجری دندانپزشکی از وجود گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر اطمینان حاصل کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان آن را با کمک افراد متخصص رفع کنید.

فروش آنلاین دستگاه پیزوسرجری دندانپزشکی

همانطور که گفته شد برای خرید دستگاه پیزوسرجری نیاز است که نکاتی را در نظر داشته باشید. ما در یونیت به عنوان یکی از معتبرترین پلتفرم های فروش آنلاین تجهیزات دندانپزشکی این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا با مشاهده کامل اطلاعات کاتالوگی هر محصول و بررسی آن بهترین انتخاب را انجام داده و محصول مورد نظر خود را با معتبرترین گارانتی و بهترین قیمت درب مطب خود تحویل بگیرید. همچنین کارشناسان یونیت می توانند در صورت بروز هرگونه سوال به صورت آنلاین شما را به سمت یک خرید آنلاین بهتر راهنمایی کنند.


مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product