مشاوره خرید و قیمت میکروموتور و ایرموتور

ایرموتور دندانپزشکی چیست؟

ایرموتور، نوعی موتور در اندازه‌ای کوچک است که به تنهایی ساختار کاملی ندارد و باید با استفاده از آنگل یا هندپیس، آن را کامل کرد. در واقع ایرموتور عامل به حرکت ‌در‌آورنده توربین و آنگل است. همان‌طور که از نام این این دستگاه می‌توان حدس زد، با استفاده از هوا کار می ‌کند.

نکات خرید ایرموتور دندانپزشکی

ایرموتورها نیز مانند هر وسیله یا ابزار دیگری ناز به رعایت نکاتی در هنگام خرید دارند. وزن، میزان لرزش، جنس بدنه، سرعت چرخش در فشار هوا و صدای تولیدی ایرموتورها از جمله نکاتی هستند که در هنگام خرید ایرموتور دندانپزشکی باید مدنظر قرار دهید که در این بخش به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

انواع ایرموتور دندانپزشکی

شاید بتوان گفت که اولین و مهم ترین نکته ای که باید در هنگام خرید ایر موتور به آن توجه کنید، انواع مختلف آن است. ایرموتورها در انواع آب از داخل، آب از خارج، دو سوراخ و چهار سوراخ تولید می شوند. این ایرموتورها هر یک دارای ویژگی های به خصوصی هستند که گاها در کاربرد آن ها موثر هستند.

ایرموتور آب از خارج و ایرموتور آب از داخل

همانطور که می دانید هر ایرموتور دارای یک سیستم آب رسانی به هندپیس است. این سیستم آب رسانی اگر خارج از بدنه ایرموتور قرار داشته باشد به آن ایرموتور آب از خارج گفته می شود. در صورتی که سیستم آب رسانی ایرموتور در داخل بدنه آن باشد به آن ایرموتور آب از داخل می گوییم. این نوع از ایرموتورها کاربرد بیشتری نسبت به ایرموتور آب از خارج دارند زیرا معمولا عمر مفید بیشتری داشته و احتمال خرابی آن ها بر اثر ضربه کمتر است.

ایرموتور دو سوراخ و چهار سوراخ

ایرموتور دندانپزشکی را می توان از نظر نحوه اتصال به یونیت دندانپزشکی نیز به دو دسته ایرموتور دو سوراخه و ایرموتور چهار سوراخه تقسیم کرد. بنابراین یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید ایرموتور دندانپزشکی باید به آن توجه کنید همین موضوع است. به طور مثال اگر نوع اتصال یونیت شما دو سوراخه باشد باید از ایرموتور دو سوراخه و اگر چهارسوراخه باشد باید از ایرموتور چهارسوراخه استفاده کنید. توجه کنید که در صورتی که تعداد سوراخ های ایرموتور دندانپزشکی شما با شلنگ یونیت تطابق نداشته باشند می توانید از کوپلینگ تبدیل 4 به 2 یا 2 به 4 و ... که به شلنگ یونیت متصل می شود استفاده کنید.

وزن ایرموتور دندانپزشکی

ایر موتورها به طور مستقل و جداگانه کار نمی کنند و برای انجام کار بر روی هندپیس یا توربین و آنگل متصل می شوند. اگر وزن ایر موتور بالا باشد بعد از نصب شدن به دسته هندپیس وزن چند برابری در آن ایجاد خواهد کرد. هندپیس ها نیز برای کارهای ظریف دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند و وزن بالای آن ها می تواند از دقت کار کم کند. بنابراین در هنگام خرید ایر موتور توجه کنید که وزن آن بالا نباشد.

سرعت چرخش ایرموتور دندانپزشکی

ایرموتورها معمولا در دسته موتورهای سرعت پایین قرار می گیرند. مهم است که بدانید دقیقا به چه سرعتی در کارتان نیاز دارید تا بتوانید یک ایرموتور با همان سرعت خریداری کنید. اکثر ایرموتورها قابلیت چرخش 20000 دور در دقیقه را دارند که می توانید از طریق کاتالوگ محصول از این مورد مطمئن شوید.

قیمت ایرموتور دندانپزشکی

قیمت ایرموتور دندانپزشکی تحت تاثیر عواملی مانند شرکت سازنده، نوع آن ها و ... می باشد. ایرموتورهای آب از داخل به دلیل کیفیت بالاتر و همچنین ریسک کمتر در نگهداری آن ها نسبت به نوع آب از خارج ایرموتورها گران تر هستند. از طرف دیگر بدیهی است که ایرموتورهای خارجی از ایرموتور دندانپزشکی ایرانی قیمت بالاتری داشته باشند. بنابراین بهتر است پیش از خرید ایرموتور دندانپزشکی حتما کاتالوگ آن را به دقت بررسی کنید.

میکرموتور دندانپزشکی چیست؟

میکروموتور دندانپزشکی نسبت به ایرموتورها قابلیت کار کردن در محدوده سرعت گسترده تری را دارند. در واقع به این دلیل که آن ها می توانند با سرعت پایین تر و قدرتی بیش تر نسبت به ایرموتورها کار کنند از آن ها بیش تر در جراحی های ظریف دندانپزشکی استفاده می شود.

تفاوت میکروموتور و ایرموتور در دندانپزشکی

یکی از متداول ترین سوالات در مورد این دو ابزار دندانپزشکی این است که تفاوت میکروموتور و ایرموتور در چیست. میکروموتور ها نسبت به ایرموتور دقت و قدرت بالاتری دارند. در واقع در سطوحی که ممکن است با ایرموتور نیاز به چندین بار حرکت رفت و برگشتی داشته باشید، با میکروموتور می توانید در یک حرکت تراش مورد نظرتان را انجام دهید.

علاوه بر این سری میکروموتورها از ایرموتورها کوچک تر بوده و این موضوع استفاده از آن را برای بیمارانی که مشکل باز کردن فک دارند بسیار مناسب کرده است. البته در نظر داشته باشید که برای ترمیم هایی جهت فرم دهی و شکل دهی به دندان ها که نیاز به ظرافت بیش تری دارید، پیشنهاد می شود که از ایرموتورها استفاده کنید تا میزان خطایتان کاهش پیدا کند.

نکاتی برای خرید میکروموتور دندانپزشکی

میکروموتورها در کنار تمام تفاوت هایی که با ایرموتورها دارند دارای راهنمای خرید تقریبا یکسانی هستند. در خرید میکروموتورها نیز عواملی مانند میزان صدای تولیدی، وزن و سیستم نوری مهم خواهند بود. همانطور که در مورد ایرموتورها گفته شد، وزن میکروموتورها نیز باید پایین باشد تا بتوانند کارایی حداکثری از خود نشان دهند. زیرا با بالا رفتن وزن، دست شما به مرور خسته شده و ظرافت و دقت کار خود را از دست خواهید داد.

میزان صدای میکروموتور از نکات مهم دیگری است که باید پیش از خرید میکروموتور به آن دقت کنید. به طور کلی نویز یا صدای تولید شده توسط میکروموتورها نسبت به ایرموتورها کمتر می باشد اما عواملی مانند روکش و جنس بدنه میکروموتور می تواند روی این صدا تاثیر بگذارد. به طور مثال میکروموتورهایی با روکش طلا تا حد زیادی از ارتعاش و میزان صدای این قطعه می کاهد.

قیمت میکروموتور دندانپزشکی

قیمت میکروموتور دندانپزشکی می تواند تحت تاثیر فاکتورهایی مانند جنس روکش، برند و ... باشد. به طور مثال میکروموتورهایی که در آن ها از روکش طلا برای کاهش صدا استفاده شده است قطعا قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارند. از طرف دیگر مانند هر تجهیزات دندانپزشکی دیگری برند آن در قیمتش موثر خواهد بود. میکروموتورهای خارجی از انواع ایرانی آن ها گران تر بوده که نمی توان آن را کاملا به پای کیفیت بالاتر آن ها گذاشت. امروزه شرکت های داخلی زیادی اقدام به تولید میکروموتورهایی کرده اند که برای انواع خارجی آن ها رقبای سرسختی محسوب می شوند.

قیمت میکروموتور دندانپزشکی در مقایسه با ایرموتورها کمی بالاتر بوده و در میان دندانپزشکان پرطرفدارترند.

خرید ایرموتور و میکروموتور دندانپزشکی

با توجه به نکات ذکر شده شما می توانید با بررسی میکروموتورها و ایرموتورهای دندانپزشکی وب سایت یونیت، بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید و با مقایسه قیمت آن با قیمت کارخانه سفارش خود را ثبت کنید. لازم به ذکر است که در صورت وجود هرگونه سوال و بروز مشکل می توانید با پشتیبانان یونیت به صورت آنلاین و تلفنی در تماس باشید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product