مشاوره خرید و قیمت الاستیک و کویل اسپرینگ

کویل اسپرینگ یا فنر ارتودنسی چیست؟

یکی از ابزار ارتودنسی که می توان گفت تقریبا باعث منسوخ شدن هدگیر دندانپزشکی شده است کویا اسپرینگ یا فنر ارتودنسی می باشد. از این فنر ارتودنسی زمانی استفاده می شود که فک پایین و فک بالا نسبت به هم عقب و جلو باشند. این فنرها به بالا و پایین بریس های ارتودنسی متصل شده و به مرور زمان اقدام به جا به جا کردن فک و تراز کردن آن ها می کند.

نکات خرید فنر ارتودنسی 

کویل اسپرینگ یا فنر ارتودنسی در انواع مختلفی تولید می شوند و می توان آن ها را به دسته های کویل اسپرینگ باز، بسته و پسیو تقسیم کرد. دسته بندی دیگر نیز به جنس آن ها بر می گردد. برای آن که بتوانید انتخاب بهتری در خرید فنر ارتودنسی داشته باشید باید با انواع آن آشنا شوید.

انواع فنر ارتودنسی

فنرهای ارتودنسی همانطور که گفته شد به سه دسته مختلف از نظر کاربرد تقسیم می شوند. هر یک از این دسته بندی ها ویژگی های مخصوص به خودش را دارد که برای انتخاب هرچه بهتر آن ها باید با آن ها آشنا شوید.

فنر ارتودنسی باز (اوپن کویل اسپرینگ)

از کویل اسپرینگ باز زمانی استفاده می شود که تصمیم داشته باشید بین دندان های بیمار فاصله ایجاد کنید. بنابراین در این حالت به مدت زمان حداقل 1 ماه باید فنر ارتودنسی را بین دندان ها قرار دهید. بنابراین یکی از اولین نکات خرید فنر ارتودنسی تعیین کاربرد آن برای شماست. در صورتی که نیاز به ایجاد فاصله بین دندان ها باشد، توصیه ما به شما استفاده از کویل اسپرینگ باز است.

کویل ارتودنسی بسته (کلوس کویل اسپرینگ)

در ارتودنسی گاهی لازم است برای مرتب کردن آن ها یک یا چند دندان کشیده شوند. در این حالت برای بستن فاصله بین دندان ها نیاز به استفاده از فنر ارتودنسی بسته خواهد بود. میانگین مدت زمان استفاده از این کویل اسپرینگ ها بین 6 تا 8 ماه بوده و باید آن ها را طرفین دندان هایی که بین آن ها فاصله وجود دارد وصل کنید.

فنر ارتودنسی غیر فعال (پسیو کویل اسپرینگ)

کویل اسپرینگ های پسیو یا غیرفعال همان طور که از نامش پیداست دندان ها را جا به جا نمی کند و نقشی در باز یا بسته کردن فاصله دندانی ندارد. این فنر برای ثابت نگه داشتن دندان هایی که نیاز به جابه جایی ندارند استفاده می شود و آن ها را سر جای خود ثابت نگه می دارد.

قیمت فنر ارتودنسی 

نوع فنر ارتودنسی در قیمت آن ها تاثیر چشمگیری نمی گذارد و می توان گفت که تمام انواع آن ها در یک کارخانه مشابه قیمت یکسانی دارند. چیزی که می تواند در قیمت فنر ارتودنسی موثر باشد برند آن است. بیش ار اسپرینگ ارتودنسی های موجود در بازار ساخت تولید کنندگان خارجی می باشند و تولید کنندگان ایرانی وارد حوزه تولید آن ها نشده اند. همین امر می تواند مسبب قیمت نسبتا بالای این فنرها در بازار ایران باشد.

خرید اسپرینگ ارتودنسی

کویل اسپرینگ یا فنر ارتودنسی در قالب بسته بندی های یک متری و یا بیش تر در بازار ایران عرضه می شوند و 90 درصد آن ها جنس نیکل تیتانیوم ساخته شده اند. بنابراین نمی توان گفت که از تنوع زیادی برخوردار هستند. فروشگاه یونیت با ارائه بهترین برندهای سازنده کویل اسپرینگ ارتودنسی این امکان را به شما می دهد تا با کم ترین نگرانی و به راحتی از داخل منزل اقدام به خرید تجهیزات ارتودنسی کرده و در اولین فرصت آن را درب مطب خود تحویل بگیرید.

 

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product