مشاوره خرید و قیمت ماسک

ماسک تنفسی چیست؟

ماسک های تنفسی نوعی ماسک صورت هستند که برای محافظت از فرد در برابر استنشاق بخارات، گاز ها و ذراتی مانند گرد و غبار و ذرات معلق در هوا طراحی شده اند. در این بخش راهنمای خرید ماسک تنفسی، توضیحات کاملی در رابطه با انواع و ویژگی های ماسک های تنفسی ارائه خواهیم کرد؛ تا انتخاب درستی در خرید ماسک مورد نظر خود داشته باشید. به طور کلی ماسک تنفسی می تواند با استفاده یا بدون استفاده از کارتریج، فیلتر یا محفظه، از استنشاق آلاینده ها در هوا جلوگیری کند و از تنوع بالایی برخوردار است بنابراین برای یک خرید خوب با ما همراه باشید.

ماسک تنفسی چگونه کار می کند؟

ماسک های تنفسی انواع مختلفی دارند و انتخاب صحیح آن برای ایمنی شما ضروری است. بیایید ببینیم یک ماسک تنفسی چگونه کار می کند. ماسک ها به دو روش اساسی از کاربر محافظت می کنند. نوع اول ماسک ها با حذف آلاینده ها از هوا کار می کنند. ماسک هایی که به عنوان فیلتر کننده ذرات شناخته می شوند، شامل فیلتر هایی هستند که ذرات معلق در هوا را فیلتر می کنند. سایر ماسک ها با تامین هوای تمیز تنفسی از منبعی دیگر، از کاربر محافظت می کنند. این ماسک ها از هوای فشرده داخل یک مخزن که مستقیما به ماسک تنفسی متصل هستند و هیچ ارتباطی به محیط خارجی ندارند. در این بخش به راهنمای خرید ماسک های نوع اول خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید ماسک پزشکی

انتخاب ماسک تنفسی مناسب با برچسب شروع می شود. قبل از هر کاری باید به برچسبی که روی ماسک حک شده است دقت کنید. موارد استفاده هر ماسک در این برچسب ها ذکر شده است و خود گزینه مناسبی به عنوان راهنمای خرید ماسک تنفسی می باشد. ماسک های کارتریج دار یا ماسک های دارای محفظه های شیمیایی دارای برچسب آفت کش است، معمولاً به یکی از دو نوع اصلی ماسک تنفسی نیاز دارد. ماسک های فیلتر کننده نیز قابلیت حذف ذرات جامد و مایع موجود در هوا را دارا می باشد. می توانید هر ماسک را مطابق با محل کار خود تهیه کنید. پس از انتخاب نوع ماسک باید به نکات زیر توجه کنید.

مناسب بودن ماسک پزشکی

مهم نیست که در چه صنعتی مشغول هستید، اگر مجبور به استفاده از ماسک هستید، انتخاب ماسک مناسب با توجه به راهنمای خرید ماسک تنفسی، بسیار مهم است. اگر ماسک تنفسی شما اندازه مناسبی نداشته باشد، محافظت کافی را ارائه نخواهد کرد. در اینجا چند نکته برای انتخاب یک ماسک تنفسی با اندازه مناسب وجود دارد تا حداکثر محافظت را داشته باشید.

 پوشاندن کامل دهان و بینی

اطمینان حاصل کنید که ماسک ماسب صورت شماست. یک ماسک تنفسی شل که در اطراف صورت شما حرکت می کند، محافظت کاملی ایجاد نمی کند. تصمیم عاقلانه این است که یک ماسک تنفسی قابل تنظیم خریداری کنید. تنظیمات ساده می تواند راحتی بیشتری را فراهم کند و تناسب موثری را به ارمغان آورد.

راحت بودن ماسک پزشکی

یک ماسک خوب باید علاوه بر حفاظت از شما بسیار راحت باشد به طوری که گاهی فراموش کنید بر روی صورتتان ماسکی دارید. ماسک های یکبار مصرف، سبک وزن هستند به طوری که شما احساس راحتی کامل می کنید. علاوه بر این باید مطمئن شوید که به جنس ماسک پزشکی حساسیت ندارید و سپس اقدام به خرید آن کنید.

ماسک پزشکی سوپاپ دار یا بدون سوپاپ 

ماسک های سوپاپ دار اجازه بازدم آسان تر را می دهند و تجمع گرما را کاهش می دهند و تنفس را راحت تر می کنند. آن ها همچنین به جلوگیری از تشکیل بخار بر روی عینک کمک می کنند. بنابراین در صورتی که برای مدت زمان های طولانی تری نیاز به استفاده از ماسک ها دارید توصیه ما به شما استفاده از ماسک های سوپاپ دار است.

نوع فیلتر ماسک پزشکی

موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NOSH) یک گواهی آزمایشی برای ماسک های ذرات معلق منتشر کرده است تا استانداردی ایجاد کند که از طریق آن بتوان ماسک ها را طبقه بندی کرد. این طبقه بندی براساس موادی است که ماسک های مختلف می توانند فیلتر کنند. ماسک های ذرات معلق با یک حرف یا اعداد طبقه بندی می شوند. مثلا ماسک N95. حرف N و Rنشان دهنده این است که ماسک در برابر روغن مقاوم نیست و حرف Pنشان دهنده این است که ماسک در برابر روغن مقاومت دارد. اعداد نیز نشان دهنده اثربخشی یا راندمان حذف و فیلتر ذرات است. هرچه این عدد بزرگ تر باشد، نشان دهنده اثربخشی بیشتر در حذف ذرات می باشد. به طور مثال ماسک 95N می تواند حداقل 95 درصد ذرات را حذف کند. بنابراین با توجه میزان و نوع آلودگی در محیط کاری ماسک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

قیمت انواع ماسک پزشکی

ماسک های یکی از وسایلی هستند که به طور مرتب در مراکز درمانی و برای تمامی پرسنل استفاده می شوند بنابراین تعداد بسیار بالایی از آن ها به طور ماهیانه برای مطب نیاز خواهد بود. با توجه به این موضوع قیمت ماسک پزشکی مسئله ای حائز اهمیت است. خوشبختانه تولیدکنندگان زیادی در داخل کشور اقدام به تولید انواع ماسک های پزشکی کرده اند که محدوده قیمتی آن ها تقریبا یکسان بوده و از قیمت های مناسبی نیز برخوردار می باشند. همچنین می توانید با خرید ماسک پزشکی از فروشگاه یونیت از تخفیف ها و مزایای زیادی برخوردار شوید و خرید اول خود را به صورت رایگان و در اسرع وقت درب محل کار خود تحویل بگیرید.مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product