مشاوره خرید و قیمت ابزار جرمگیری

ابزار جرمگیری دندانپزشکی چیست؟

ابزاری که برای برداشتن و تراشیدن پلاک های میکروبی یا به اصطلاح جرم دندانی استفاده می شوند، ابزار جرمگیری دندانپزشکی نام دارند. پلاک میکروبی یا جرم یک لایه چسبناک و بدون رنگ از باکتری ها است که‌ به صورت یک‌ رسوب نرم بر روی دندان ها جمع شده و اگر 24 تا 48 ساعت به‌ طور کامل بر روی دندان بماند و برداشته نشود، با مواد معدنی در بزاق دهان ترکیب و به مرور زمان سفت شده و محکم به سطح دندان ها می چسبد و با شستشو و مسواک پاک نمی شود. جرمگیری دندان باعث بهبود ورم و التهاب لثه شده و مانع از تبدیل شدن‌ این مشکل به‌ یک بیماری شدید لثه ای می شود. همچنین خطر پوسیدگی دندان را به شدت کاهش می دهد. با این‌حال، مزیت‌های جرمگیری دندان تنها تا زمانی‌دوام دارد که‌ دوباره جرمی روی دندان شکل نگیرد. در این بخش با ابزار لازم برای جرمگیری دندان و راهنمای خرید آن ها آشنا خواهید شد.

راهنمای خرید ابزار جرمگیری دندان

یکی از ابتدایی ترین نکات برای خرید ابزار جرمگیری دندانپزشکی آشنایی با انواع مختلف آن ها می باشد. تنوع این ابزار بالاست و هریک کاربردهای به خصوص خود را دارند. بنابراین خرید آن ها نیاز به آشنایی دقیق با هر یک از آن ها و کاربردشان دارد. در این بخش پرکاربردترین انواع اینسترومنت جرمگیری دندان را به شما معرفی خواهیم کرد.

اسکیلر دندانپزشکی چیست؟

"اسکیلر هرآنچه که لازم است را پاک می کند!" این جمله یک شرح کلی در مورد این اینسترومنت است. پس از نوشیدن و غذا خوردن ذراتی از مواد غذایی مانند قند بر روی دندان‌ ها باقی می ‌مانند که با مسواک زدن تا حد زیادی از بین می‌ روند ولی برخی از آن‌ها مدت ‌های طولانی بر روی سطح دندان باقی مانده و به مرور تشکیل جرم می‌دهند که فقط با جرمگیری از بین می‌روند. اسکیلر یکی از پایه‌ای ترین ابزار جرم‌گیری است که وظیفه تراشیدن جرم و رسوبات باقی مانده در خط لثه و لابه لای دندان‌ها را بر عهده دارد.

انواع اسکیلر دندانپزشکی

اسکیلرها در 3 نوع پروگزیمال، صاف و خمیده تولید می شوند. اسکیلر پروگزیمال برای حفره های عمیق دندانی استفاده می شود، اسکیلر صاف برخلاف مدل پروگزیمال به هیچ عنوان برای حفره های عمیق توصیه نشده و از آن ها برای کاربرد های سطحی استفاده می شود و در نهایت اسکیلر خمیده کاربردی مانند نوع صاف آن ها دارند با این تفاوت که به دلیل سری خمیده (کرو)، امکان دسترسی به زوایای دور از دسترس را نیز فراهم می کنند.

کورت دندانپزشکی چیست؟

حذف پلاک زیر لثه‌ای برای بازگرداندن سلامت پریودنتیم مراجعه کننده بسیار لازم و ضروری است و از کورت‌های دندانپزشکی در دو نوع یونیورسال و گریسی برای انجام همین کار استفاده می ‌شود. کورت‌ های یونیورسال یا جهانی برای از بین بردن رسوبات و جرم‌های دندانی کم و متوسط کاربرد دارند. اما برای از بین بردن رسوبات غیرسطحی و زیادتر در کنار کورت یونیورسال، استفاده از کورت گریسی نیز ضروری است.

این اینسترومنت در دسته ابزار جراحی نیز قرار می گیرد. کورت‌ها در اندازه‌ ها و اشکال متفاوتی وجود دارند ولی وجه مشترک همه آن‌ ها سری گرد آن ها است تا کم ‌ترین آسیب را به لثه وارد کنند.

قیمت ابزار جرمگیری دندان

ابزار یا اینسترومنت جرمگیری دندانپزشکی دارای تنوع بالایی هستند و ممکن است از بسیاری دیگر از اینسترومنت ها مانند پنس، کارور و ... نیز در این فرآیند بهره گرفته شود. این ابزار غالبا در یک اندازه و از یک جنس ساخته می شوند بنابراین عامل جنس و ابعاد را نمی توان اولویت قیمت گذاری این ابزار در نظر گرفت. شرکت سازنده اینسترومنت های جرمگیری حرف اول را در تعیین قیمت آن ها می زند. امروزه بیش تر حجم بازار ایران را اینسترومنت های تولید پاکستان و ایران اشغال کرده اند اما می توان با هزینه بیش تر انواع اروپایی و آمریکایی آن را نیز تهیه کرد.

به طورکلی خرید اینسترومنت جرمگیری دندان به نیاز، حوزه فعالیت و همچنین سلیقه شما باز می گردد و ما در این جا صرفا توضیح کوتاهی در مورد انواع پرکاربرد این ابزار ارائه کردیم. شما می توانید هم اکنون از طریق وب سایت یا اپلیکیشن یونیت اقدام به خرید اینسترومنت مورد نظر خود با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت کنید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product