مشاوره خرید و قیمت لیزر

لیزر دندانپزشکی چیست؟

لیزر در دندانپزشکی یکی از پیشرفت های اخیر در دندانپزشکی می باشد که جایگزین نیاز شما به ابزار سنتی و قدیمی دندانپزشکی شده است. در مطب دندانپزشکی، از لیزر بافت نرم با کمترین آسیب استفاده می شود که تمرکزش روی مشکلاتیست که اطراف بافت نرم دیده می شود. لیزرها به ما اجازه می دهند که حرکات دقیق تری در بحث زیبایی دندانپزشکی داشته باشیم.

راهنمای خرید دستگاه لیزر دندانپزشکی

یک سری از لیزرها هستند که به صورت اختصاصی برای انجام درمان‌های دندانپزشکی (و یا دست کم تسهیل برخی از پروسه‌ها) طراحی و ساخته شده‌اند و به استفاده از آن‌ها اصطلاحا لیزر دندان، لیزر دندانپزشکی یا دندانپزشکی با لیزر گفته می‌شود. لیزرهایی که برای درمان‌های دندانپزشکی استفاده می‌شوند کاملاً ایمن و بیخطر هستند و با لیزرهای صنعتی تفاوت دارند. پرتوهای ساطع شده از لیزرهای دندانپزشکی معمولاً طول موج‎‌ های متفاوتی با لیزرهای صنعتی دارند و هیچ آسیبی به دندان یا لثه وارد نمی‌کنند. برای خرید دستگاه لیزر دندانپزشکی باید به دو نکته اساسی نوع دستگاه و کاربرد آن توجه کنید.

انواع دستگاه لیزر دندانپزشکی و کاربرد لیزر در دندانپزشکی 

اصطلاح لیزر در واقع اشاره به دستگاه‌های خاصی دارد که پرتوهای نور یا انرژی را از یک منبع خارجی گرفته و آن را درون خودش و با روش‌های خاصی چندین برابر تقویت می‌کند، سپس به صورت پرتوهای نوری باریک و موازی با هم که طول موج مشخص و خاصی دارند می‌تاباند. ما این پرتوهای تقویت شده و تابانده شده را به صورت تابش خطی نور می‌بینیم. پرتوهای نوری ایجاد شده توسط لیزر، کاربردهای زیادی در صنایع مختلف و حتی پزشکی و دندانپزشکی دارد.

بر اساس اینکه طول موج لیزر دندانپزشکی در چه محدوده‌ای قرار دارد، ما کلاً دو نوع لیزر داریم که با نام‌های لیزر بافت نرم و لیزر بافت سخت شناخته می‌شوند. بنابراین زمانی که صحبت از کاربرد لیزر در دندانپزشکی می‌شود منظور استفاده از لیزرهای بافت سخت و نرم است.

 لیزر بافت نرم دندانپزشکی

به آن دسته از دستگاه‌های لیزری گفته می‌شود که تنها بر روی بافت‌های نرم داخل دهان (مانند لثه) تاثیر می‌گذارند. در واقع آن‌ها هیچ تاثیری روی بافت‌های سختی مثل دندان ندارند. به طور کلی از لیزر در دندانپزشکی برای 11 کار تسهیل حرکات ارتودنسی، سفید کردن دندان، فرنکتومی، رفع سیاهی لثه، لیفت لثه، کاهش دوره نقاهت بعد از ایمپلنت، از بین بردن ضایعات بافت نرم دندان، از بین بردن تجمعات باکتریایی، تسهیل ترمیم کلاس V و اکسپوز دندان نهفته و نیمه نهفته استفاده می شود.

لیزر بافت سخت دندانپزشکی

نوع دیگری از لیزر دندانپزشکی، لیزرهای موسوم به بافت سخت هستند. در واقع برعکس لیزرهای بافت نرم (که پرتوهای نوری منسجم تنها بر روی بافت‌های نرمی چون لثه تاثیر می‌گذاشت)، در لیزرهای بافت سخت، پرتوهای نوری تنها بر روی بافت‌های سختی همچون مینای دندان تاثیر می‌گذارند. از این نوع لیزر نیز برای انجام 7 کار تشخیص دقیق و به موقع مشکلات دهان و دندان، درمان حساسیت شدید دندانی، تسهیل فرآیند اچینگ، تسهیل پر کردن دندان، پیشگیری از پوسیدگی، برداشتن لکه‌های سفید بعد از ارتودنسی دندان و تسهیل فرآیند روت کانال تراپی استفاده می شود.

قیمت دستگاه لیزر دندانپزشکی

لیزر دندانپزشکی از تجهیزات نسبتا گران قیمت و لوکس دندانپزشکی محسوب می شود که ممکن است در هر مطبی یافت نشود. این دستگاه هنوز هم برای بسیاری از دندانپزشکان ناآشناست اما به محض آشنایی با آن دیگر هرگز حاضر به ترک آن نخواهند بود. در حال حاضر به دلیل عدم احساس نیاز شدید به دستگاه لیزر در بازارهای ایران، تولیدکنندگان داخلی فعلا وارد عرصه رقابت نشده و تمام دستگاه های لیزر موجود در بازار وارداتی هستند که این موضوع به گران تر شدن آن نیز دامن می زند.

یونیت از معدودترین فروشگاه های آنلاین تجهیزات دندانپزشکی که اقدام به فروش لیزر کرده است و به شما عزیزان این امکان را داده تا با بررسی کامل و دقیق انواع لیزر دندانپزشکی اقدام به خرید آن کنید. با خرید از یونیت می توانید کالای خود را در اسرع وقت و با قیمت کارخانه درب مطب خود تحویل بگیرید.

مرتب سازی : حذف فیلتر
محدوده قیمت :
فقط کالای موجود
فقط تخفیف دارها
برند :
  • imed
  • ارسال سریع
  • منتخب یونیت
  • برنده کیفیت
selective product