مشکلات رایج دستگاه لایت کیور دندانپزشکی را بشناسید

لایت کیور یکی از ابزاری است که در زمینه ی ترمیم دندان های پوسیده کمک می کند. همچنین دستگاهی است که به وسیله نور بنفش مواد ترمیمی دندان را سفت می کند. به جرات میتوان گفت که این ابزار از جمله دستگاه های مهم و پر استفاده در مطب های دندانپزشکی است و به وجود آمدن مشکل یا نقص فنی در آن می تواند آخرین چیزی باشد که یک دندانپزشک به آن نیاز دارد. 

با این حال بازهم به وجود آمدن برخی مسائل و مشکلات بدیهی و ناگزیر بوده و در طول سال ها استفاده از تجهیزات و خصوصا دستگاه پرمصرفی مانند لایت کیور حتما مشکلات متعددی برای آن ها ایجاد خواهد شد. برخی از این مشکلات و نقایص نیاز به بررسی تکنسین های متخصص دارند اما برخی دیگر می توانند به راحتی توسط خود دندانپزشک حل و فصل شوند. اما این در صورتی امکان پذری است که نسبت به مشکلات رایج دستگاه لایت کیور خود اشراف کامل داشته باشید و راه حل های برطرف کردن آن ها را بشناسید. 

حالا نوبت به این می رسد که بدانید چه مشکلات متداولی ممکن است برای دستگاه لایت کیور مطب دندانپزشکی شما اتفاق بیفتد!

مشکلات متداول دستگاه لایت کیور

گونه جدیدی از باکتری های دخیل در پوسیدگی دندان کشف شدند

گونه جدیدی از باکتری های دخیل در پوسیدگی دندان کشف شدند

پوسیدگی، شایع ترین بیماری مزمن در کودکان و بزرگسالان در ایالات متحده و در سراسر جهان است. اکنون دانشمندان موفق به کشف باکتری جدیدی شده اند که می تواند سرعت و قدرت پوسیدگی را تا چندین برابر افزایش دهد.

چطور با بیمار خود صحبت کنیم؟

چطور با بیمار خود صحبت کنیم؟

وقتی فردی به پزشک مراجعه می کند در کنار علم و سواد او به دنبال جلب حس همدردی و دلسوزی او نیز هست. بنابراین این که بدانید چطور باید با بیمار برخورد کنید یکی از عوامل موفقیت شما خواهد بود.

اولین ربات دندانپزشک که تاییدیه FDA گرفت

اولین ربات دندانپزشک که تاییدیه FDA گرفت

سال های زیادی است که زمزمه ی جایگزینی ربات ها برای کارهای انسانی در تمام جهان پیچیده است. Yomi، اولین ربات دندانپزشکی است که تاییدیه FDA را به دست آورده است.

انواع وارنیش و کاربرد آن را بهتر بشناسیم

انواع وارنیش و کاربرد آن را بهتر بشناسیم

وارنیش (Varnish) در زبان انگلیسی به معنی جلا دهنده، صیقلی کردن یا ظاهر خوب دادن به چیزی است. وارنیش ها به صورت مایع بر روی سطوح دندان گذاشته می شوند تا به صورت شیمیایی یا فیزیکی اثری روی دندان بگذارند. وارنیش در حقيقت همان فلورايد غليظ شده است.

محیط کشت چیست و انواع آن کدامند؟

محیط کشت چیست و انواع آن کدامند؟

به طور کلی محیط کشت به محیط‌ هایی گفته می‌ شود که به صورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتری‌‌ ها یا سلول‌‌ ها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این محیط‌‌ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول‌ ها مهیا می‌ کنند.