مشکلات رایج دستگاه لایت کیور دندانپزشکی را بشناسید

لایت کیور یکی از ابزاری است که در زمینه ی ترمیم دندان های پوسیده کمک می کند. همچنین دستگاهی است که به وسیله نور بنفش مواد ترمیمی دندان را سفت می کند. به جرات میتوان گفت که این ابزار از جمله دستگاه های مهم و پر استفاده در مطب های دندانپزشکی است و به وجود آمدن مشکل یا نقص فنی در آن می تواند آخرین چیزی باشد که یک دندانپزشک به آن نیاز دارد. 

با این حال بازهم به وجود آمدن برخی مسائل و مشکلات بدیهی و ناگزیر بوده و در طول سال ها استفاده از تجهیزات و خصوصا دستگاه پرمصرفی مانند لایت کیور حتما مشکلات متعددی برای آن ها ایجاد خواهد شد. برخی از این مشکلات و نقایص نیاز به بررسی تکنسین های متخصص دارند اما برخی دیگر می توانند به راحتی توسط خود دندانپزشک حل و فصل شوند. اما این در صورتی امکان پذری است که نسبت به مشکلات رایج دستگاه لایت کیور خود اشراف کامل داشته باشید و راه حل های برطرف کردن آن ها را بشناسید. 

حالا نوبت به این می رسد که بدانید چه مشکلات متداولی ممکن است برای دستگاه لایت کیور مطب دندانپزشکی شما اتفاق بیفتد!

مشکلات متداول دستگاه لایت کیور

چطور ترس و اضطراب بیماران را از بین ببریم؟

چطور ترس و اضطراب بیماران را از بین ببریم؟

اضطراب نوعی ترس است که اثر بسیار قوی و پایداری بر انسان دارد. اما اضطراب پیش از عمل جراحی نوع متفاوتی از ترس است که شما به عنوان پزشک می توانید آن را در بیمار کنترل کنید.

کمپرسور هوا دندانپزشکی را بهتر بشناسید

کمپرسور هوا دندانپزشکی را بهتر بشناسید

کمپرسور دندانپزشکی یک دستگاه هواساز اویل فری یا بدون روغن می باشد که از آن جهت به چرخش در آوردن تمامی ابزار روتاری دندانپزشکی استفاده می شود. هرچه کیفیت کمپرسور بالاتر باشد، عملکرد یونیت دندانپزشکی نیز بهتر خواهد بود.

چه قوانین و مقرراتی باید در آزمایشگاه ها رعایت شوند؟

چه قوانین و مقرراتی باید در آزمایشگاه ها رعایت شوند؟

رعایت قوانین و مقررات در آزمایشگاه بسیار ضروری است چون که آزمایشگاه ها همان طور که می توانند مکانی جذاب برای علاقه مندان شیمی باشد، به همان میزان محلی خطرناک و حتی گاهی همراه با آسیب های جبران ناپذیر جسمانی برای افراد حاضر در آن جا هم به حساب می آید.

راهنمای جامع پست و کور؛ روشی برای محافظت از دندان

راهنمای جامع پست و کور؛ روشی برای محافظت از دندان

در صورتی که پس از عصب­ کشی مقدار زیادی از تاج دندان از بین برود، از روکشی به نام پست و کور دندان جهت ترمیم دندان استفاده خواهد شد. این روش در واقع یک عملیات حمایتی از ریشه دندان است. این روش به دو شرط اصلی انجام می شود.

جوایز معتبر بین المللی در حوزه پزشکی و دندانپزشکی

جوایز معتبر بین المللی در حوزه پزشکی و دندانپزشکی

در حوزه دندانپزشکی و پزشکی نیز مانند بسیاری از زمینه های دیگر، سالیانه به برترین محصولات و تولیدکنندگان جوایزی داده می شود. در این مقاله با مهم ترین آن ها آشنا خواهیم شد.